Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mamy pierwsze dane dotyczące frekwencji w tegorocznych wyborach prezydenckich. W kraju, na godzinę 12, wyniosła ona 20,28 proc. Do południa frekwencja wyższa na wschodzie i niższa na zachodzie kraju.
Dla porównania, w wyborach do Sejmu, w roku 2023, o tej samej porze frekwencja w kraju wynosiła 22,59 proc.

Mamy również dane dotyczące województwa zachodniopomorskiego. Na godzinę 12 było to 19,49 proc., a w roku 2023 frekwencja wynosiła 22,99 proc. W Szczecinie, na godzinę 12, do urn poszło 22,59 proc. wyborców. Dla porównania w wyborach do Sejmu, w roku 2023, o tej samej porze frekwencja w Szczecinie wynosiła 25 proc.

Do południa różnica we frekwencji między skrajnymi województwami wyniosła 7 procent, poinformował przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

- Najwyższa frekwencja jest w województwie małopolskim 23,05 procent. Najniższa to jest województwo opolskie 16,07 procent - mówi Marciniak.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała także, że wybory prezydenckie nie będą przedłużone. Chodzi o przypadek zasłabnięcia i śmierci 97-letniej kobiety w lokalu wyborczym w Szczecinie.

Frekwencja do godziny 12 jest niższa zarówno w zestawieniu z poprzednimi wyborami prezydenckimi, jak i ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Na poziomie gmin jak dotąd najwyższe zainteresowanie wyborami przejawiono w Krynicy Morskiej na Pomorzu, a najniższe w Jamielnicy w województwie opolskim.

Autorka edycji: Joanna Chajdas, Kamila Kozioł
Relacja Michała Fadusio [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty