Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » GRAMY PO POLSKU » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Gramy po polsku na 26.09.15
Co może wyniknąć z połączenia gry wideo z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta? Przekonajcie się, o co chodzi twórcom produkcji zatytułowanej jak jedna ze wspaniałych oper geniusza, czyli "Czarodziejski Flet". Michał Król z portalu HCgamer opowiada tym razem o wielu mniejszych produkcjach, między innymi o symulatorze... aukcji dzieł sztuki Auctioneer. Albo o "symulatorze" rzutu włócznią czyli Lichtspeer i nietypowej grze "postapo" czyli Seven.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 19.09.15
Ponad 300 milionów złotych na stworzenie i wypromowanie gry Wiedźmin III: Dziki Gon - to robi wrażenie, prawda? Co prawda nieco nam jeszcze brakuje do największych studiów i wydawców, ale coraz mniej. A nasz ekspert Michał Król z portalu HCgamer ma coraz więcej do powiedzenia o polskich grach. I o tym, że Electronic Arts nie kupi CD Projekt RED. W tej rozmowie nie zabrakło też tematu produkcji mniejszych czy nadchodzącego Pixel Heaven. Posłuchajcie.
GIERMASZ-Gramy po polsku na 05.09.15
Uwaga, głosujemy na polskie gry! To już 33. edycja Golden Joystick Awards i mamy tam czterech swoich reprezentantów. O każdej z tych gier, wspólnie z Michałem Królem z portalu HCgamer mówiliśmy bardzo dużo i w superlatywach: Wiedźmin III: Dziki Gon, This War of Mine, Dying Light i The Vanishing of Ethan Carter. Każda z nich jest warta Waszego głosu. W jakich kategoriach, o tym mówimy w programie, zresztą możecie też od razu przejść do strony głosowania. Poza tym oczywiście nie zapominamy o innych polskich grach, między innymi o intrygującym Inner Chains.