Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Lecha Poznań awansowali do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W rewanżu "Kolejorz" powiększył przewagę z pierwszego spotkania, wygrywając na wyjeździe ze szwedzkim Djurgardens IF 3:0 (0:0).
W 77. minucie trafił Filip Marchwiński, a w doliczonym czasie gole strzelili jeszcze Nika Kwekweskiri (90+1. min) i Michał Skóraś (90+3. min). Szwedzi od 44. minuty grali w osłabieniu, gdy czerwoną kartkę dostał Marcus Danielson. W dwumeczu poznaniacy triumfowali 5-0.

Ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy to największy w historii sukces Lecha w europejskich pucharach. Następnego rywala mistrzowie Polski poznają w piątek - pierwszy ćwierćfinałowy mecz odbędzie się 13 kwietnia, rewanż tydzień później.