Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Budynek ma również połączyć dworzec PKS z dworcem PKP.
Budynek ma również połączyć dworzec PKS z dworcem PKP.
30 milionów złotych będzie kosztować budowa "dworca górnego", czyli nowego budynku dworca PKP w Szczecinie od strony ulicy Owocowej. Prace rozpoczną się za trzy lata.
Na razie kończą się prace nad koncepcją budynku. Wiadomo, że znajdzie się w nim między innymi wiata dla busów PKS-u i autobusów. Budynek ma również połączyć dworzec PKS z dworcem PKP.

Budowa rozpocznie się po zakończeniu remontu dworca głównego, który trwa od grudnia - mówi Michał Przepiera z Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin.

- My w sposób realny określiliśmy budowę "dworca górnego" na lata 2018 - 2020 - wyjaśnia Przepiera.

Opracowanie koncepcji budowy kosztowało do tej pory blisko 100 tysięcy złotych. Jej szczegóły poznamy za dwa miesiące. Za budowę "dworca górnego" zapłaci miasto.
- My w sposób realny określiliśmy budowę dworca górnego na lata 2018 - 2020 - wyjaśnia Przepiera.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty