Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na sesji rady miasta zapadła decyzja, by Szczecin wystąpił ze Związków Miast Polskich i Bałtyckich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na sesji rady miasta zapadła decyzja, by Szczecin wystąpił ze Związków Miast Polskich i Bałtyckich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rada miasta zdecydowała: Szczecin wystąpił ze Związku Miast Polskich i Związku Miast Bałtyckich. Wcześniej jednak radni poprosili o wyjaśnienia przedstawicieli miasta.
Dyskusja była spokojna, ale decyzja niejednogłośna. Zdaniem miasta, składka członkowska w wysokości ponad 100 tysięcy to dużo, jak na niewielką pozycję Szczecina w Związku Miast Polskich.

Radny PO Paweł Bartnik podkreślał, że Związek to organizacja, która działa wiele lat.

- Aktywność Szczecina nie była za wielka. Trzeba też uderzyć się w pierś, bo to też jest problem miasta - mówił Bartnik.

Radni PiS Rafał Niburski tłumaczył z kolei, że uczestniczył w pracach komisji Związku i to był czas stracony.

- Wysyłanie przedstawicieli Szczecina na jakieś kółka dyskusyjne i rozmowy o niczym, moim zdaniem mija się z celem - argumentował Niburski.

Wiceprezydent Michał Przepiera zapewniał, że rozumie wątpliwości radnych, ale według niego, lepiej aby Szczecin skupił się na Unii Metropolii Polskich, gdy Związek skupia się na mniejszych miastach.

- My pozycjonujemy się i mówimy o naszej roli przede wszystkim jako metropolii, aglomeracji - tłumaczył Przepiera.

Ostatecznie 14 radnych było "za", "przeciw" pięć, wstrzymało się sześć osób.
Relacja Andrzeja Kutysa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty