Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Zmieniona na czas trwania Pikniku nad Odrą organizacja ruchu spowodowała w Szczecinie potężne korki.
Godzina 20
Już niemal płynnie można przejechać ulicą Bogumińską w obie strony oraz ulicami Obotrycką i Sczaniecką.

Kierowcy nadal napotkają korki na Trasie Zamkowej w stronę centrum, a także na ulicy Jana Matejki od Jacka Malczewskiego do filharmonii.

Godzina 18
Korki w Szczecinie sięgają nadal w kilku miejscach nawet sześciu kilometrów. W korkach postoją kierowcy jadący w kierunku centrum, od strony Polic, prawobrzeża czy Kołbaskowa.

Kłopoty mają również pasażerowie komunikacji miejskiej. Większość autobusów ma, w związku z korkami, spore opóźnienia, sięgające nawet 40 minut.

Chwilowe utrudnienia pojawiły się też na alei Wyzwolenia przy CH Fala, gdzie samochód osobowy zderzył się z przejeżdżającym tramwajem. Na szczęście kłopoty z przejazdem nie trwały zbyt długo, ale i tak na przystankach postoimy nieco dłużej.

Korek na autostradzie A6, w kierunku węzła Rzęśnica, zmalał z sześciu do dwóch km.

Godzina 16
Z prawobrzeża, w stronę centrum, korek na ulicy Gdańskiej sięga Basenu Górniczego. Zakorkowane są Trasa Zamkowa i Energetyków.

Od strony północnych dzielnic miasta stoimy na Bogumińskiej, Obotryckiej, Wilczej i Sczanieckiej oraz dalej przez Gontyny i Matejki do Bramy Królewskiej. Nie inaczej jest przed rondem Giedroycia na Warcisława. Od ulicy Teofila Firlika stoimy na całej Długości Emilii Plater i Staszica. Korki spotkamy również od strony ulicy Dubois, Parkowej i Malczewskiego. Tak potężne zatory spowodowane są zamknięciem przede wszystkim ulicy Jana z Kolna. Trwają tam przygotowania do Pikniku nad Odrą. Utrudnienia skończą się dopiero w poniedziałkowy poranek.

W śródmieściu czas tracimy na ulicy Kopernika do placu Zwycięstwa, ulicy 26 Kwietnia przed Turzynem, a także na wszystkich ulicach prowadzących do Placu Szarych Szeregów.

Nie inaczej jest z obu stron budowanego Węzła Łękno na Wojska Polskiego. Korki tworzą się także na ulicy Zaleskiego, a przed nią na Słowackiego i Papieża Pawła VI. Z wyłączaniem ulicy Derdowskiej, przed gumienieckim rondem Lucjana Gierosa, stoimy na wszystkich pozostałych ulicach dojazdowych. Zakorkowana jest ulica Południowa do ronda Hermana Hakena. Tam jest zwężona jezdnia do jednego pasa ruchu.

Przed Podjuchami zatory spotkamy na zjeździe z autostrady, a z drugiej strony na ulicy Leszczynowej przed rondem w Zdrojach i dalej na Batalionów Chłopskich oraz ulicy Granitowej. Niemal sześć kilometrów ma korek na autostradzie A6 od zjazdu z węzła Kijewo w kierunku Rzęśnicy.

Godzina 15
Zamknięte dla ruchu są od rana ulice Komandorska i Admiralska oraz ulica Jana z Kolna na odcinku od Kapitańskiej do Bulwaru Piastowskiego. Od godziny 18:00 zamknięte zostaną także Wały Chrobrego.

Zakorkowane są Trasa Zamkowa, ulica Energetyków i Nabrzeże Wieleckie przed wjazdem na Trasę Zamkową. Tak samo jest na Gontyny i Matejki w stronę Placu Żołnierza, a także od Parkowej na Malczewskiego.

Zamiast tramwajowej linii nr 6 uruchomiono tymczasową linię 16, która jedzie teraz w obu kierunkach między Pomorzanami a Gocławiem, z pominięciem Jana z Kolna przez Matejki i Malczewskiego.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Utrudnienia potrwają do poniedziałkowego poranka.
Relacja Marka Borowca

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Czy ktokolwiek widział wcześniej informację na tablicach SKR - przejazd Wałami Chrobrego nieczynny ??? Czy ktokolwiek widział przed wjazdem na Trasę Zamkową lub przed Malczewskiego znaki "tymczasowa organizacja ruchu - OBJAZD" ? I tak jest od lat !

ZDiTM jak zawsze uważa że kierowca MA OBOWIĄZEK zapoznawać się z komunikatami w internecie... Własnie że NIE !!!
ponownie krzystek i radni zablysneli swoja glupota i marnowaniem pieniedzy ja sie pytam tych wybrancow narodu po jaka cholere byly remontowane i tak forsowane nabrzeza od strony lasztowni jezeli robiac jakas tandenta impreze to trzeba zamykac polowe szczecina i robic zatory na 3dni brawo krzystek
Był kiedyś pewien wiceprezydent, który miał absurdalny pomysł wyłączenia z ruchu ul. Jana z Kolna. Ciekawe, czy teraz patrzy się, przez okno swojego gabinetu w centrum, na korki i rozmyśla, że jednak to był zły pomysł...
to po co jest nabrzeze od strony lasztowni jezeli krzystek robi impreze i zamyka jana z kolna i paralizuje miasto na wiele godzin brawo dla prezydenta
@mackam...
Jak się pozwoliło alkoholizować społeczeństwu po jednej stronie Odry bezkarnie to , trudno teraz organizować tam imprezę masową z udziałem dzieci. Lepiej zablokować centrum miasta ....
Jakoś z twarzą trzeba wyjść...obojętnie z jaką ale zawsze z twarzą .
A teraz wyobraźmy sobie jeszcze dojazd tirów do nowego centrum logistycznego przy ul. Kołobrzeskiej .
Mieszkańcy Szczecina są kompletnie lekceważenii. Zamkną glowne ulice bez zorganizowania objazdow czy przestawienia czasow sygnalizacji swietlnej. Kogo obchodzą mieszkańcy którzy pół dnia stracą stojąc w korkach. ZDTiM jak zwykle zero myślenia.
Osoba odpowiedzialna za organizację ruchu w mieście powinna wziąć na klatę i podać się do dymisji. Ale nie jakiś malutki, tylko ktoś kto podlega bezpośrednio pod prezydenta. A sam prezydent powinien przeprosić że źle zaplanowano organizację na czas imprezy. Pierwszy raz widzę aby była aż taka masakra. A mieszkam w okolicach Wałów już kilka lat. Choć błędów w tym zakresie jest tak wiele że to przeraża. Niestety bez alternatywnej Krygiera z 2 pasami oraz obejścia Północnego Szczecinia zawsze będą problemy. Ale nie aż takie!!!!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty