Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie jest bezstronny, bo rządzi z Koalicją Obywatelską - tak działania Piotra Krzystka i jego "Deklarację Szczecińską" ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
W "Rozmowach pod krawatem" pytaliśmy polityka ze Szczecina o propozycje zawarte w dokumencie - na przykład bezpłatne przekazanie miastu nabrzeży Wałów Chrobrego, większe dofinansowanie budowy stadionu czy obwodnicę zachodnią Szczecina. Deklarację poparli już politycy z list PO czy PSL, bo do nich była skierowana, tak ocenia Leszek Dobrzyński.

- Podpisali chyba ci, którzy mieli podpisać. Jak rozumiem, pan prezydent Krzystek bawi się teraz w takiego bezstronnego polityka. Tak, jak byśmy zapomnieli, kogo wybrał jako swojego koalicjanta. My mielibyśmy startować po poparcie prezydenta Szczecina, który współpracuje, jest skoligacony z Platformą Obywatelską. Pracujemy dla Szczecina również niezależnie od tego, czy ktoś podpisze, czy podstawi nam pod nos jakąś deklarację i przez cztery lata daliśmy tego dowody pracując dla Szczecina, dla Pomorza Zachodniego - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Leszek Dobrzyński tłumaczył również, że o nabrzeżach trzeba rozmawiać, na stadion pieniądze prezydent już dostał a prace geologiczne nad budową obwodnicy trwają.
Deklarację poparli już politycy z list PO czy PSL, bo do nich była skierowana, tak ocenia Leszek Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty