Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
- Nie ma tu żadnych zabarwień partyjnych, politycznych czy ideologicznych - zapewniał prezydent Piotr Krzystek, w "Popołudniowej Przeplatance", mówiąc o „Deklaracji Szczecińskiej”.
Politycy PiS uważają, że ogłaszając "Deklarację Szczecińską" Piotr Krzystek zrobił ukłon w stronę opozycji. Zdaniem posła Leszka Dobrzyńskiego, prezydent Szczecina nie jest osobą bezstronną politycznie.

- Podpisali chyba ci, którzy mieli podpisać. Pan prezydent Krzystek bawi się, jak rozumiem w bezstronnego polityka. Tak jak byśmy zapomnieli kogo wybrał jako swojego koalicjanta. My chcielibyśmy startować po poparcie prezydenta Szczecina, który jest skoligacony z Platformą Obywatelską - mówił Dobrzyński.

Piotr Krzystek zapewnia, że w „Deklaracji Szczecińskiej” nie ma ani jednego punktu politycznego.

- Tam nie ma żadnego tła politycznego. Tak naprawdę są to rzeczy obiektywne, bez względu na to, kto sprawuje władzę one są ważne. Ja z każdym mogę współpracować, co pokazałem wielokrotnie przez ostanie 13 lat, bo tyle praktycznie sprawuję urząd prezydenta. Mogę rozmawiać z każdym i na każdy temat - zapewniał prezydent Krzystek.

Deklaracja została ogłoszona przez prezydenta Piotra Krzystka w ubiegłym tygodniu podczas sesji Rady Miejskiej. Podpisali się pod nią politycy opozycji.
Zdaniem posła Leszka Dobrzyńskiego, prezydent Szczecina nie jest osobą bezstronną politycznie.
Piotr Krzystek zapewnia, że w „Deklaracji Szczecińskiej” nie ma ani jednego punktu politycznego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty