Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W sobotę podczas tzw. Marszu Równości w Szczecinie organizatorka wydarzenia powiedziała, że w ostatnich latach doszło do trzech zabójstw na tle homofobicznym w Szczecinie. Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy z policji wynika, że w Szczecinie nie było ani jednego takiego przypadku.
Podczas przemówienia na Marszu Równości Monika „Pacyfka” Tichy, liderka stowarzyszenia Lambda powiedziała, że przyczyną marszu są zabójstwa homoseksualistów.

- Tu w Szczecinie w ciągu ostatnich lat były trzy homofobiczne morderstwa, o których wiemy. I to na długo przed marszami. To dlatego wyszliśmy na ulice, a nie dlatego, że się nas nienawidziło, tylko że nas bili. Oni kupują sobie głosy za nasz ból, krew, krzywdę i śmierć - mówiła Tichy.

Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy z policji wynika, że w Szczecinie nie było zabójstw na tym tle. Biuro prasowe zachodniopomorskiej policji poinformowało nas, że oficjalne dane w sprawie motywów zabójstw w Szczecinie przekaże nam w poniedziałek.

Ostatnie głośne zabójstwo osoby homoseksualnej miało miejsce w ubiegłym roku. W grudniu 2018 r. przez swojego kochanka został zamordowany mężczyzna. Motywem była zazdrość.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty