Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piłkarze Błękitnych sprawili niespodziankę w Pucharze Polski. Drugoligowiec już w pierwszej rundzie wyeliminował grającą w ekstraklasie Wisłę Kraków.
Stargardzianie w środowym meczu pokonali Białą Gwiazdę 2:1 prowadząc do przerwy 1:0. W 26 minucie rzut karny skutecznie wykonał kapitan i wychowanek Błękitnych Wojciech Fadecki. Do remisu w 79 minucie doprowadził Michał Mak. Zwycięskiego gola w 84 minucie ponownie z rzutu karnego zdobył Wojciech Fadecki, który nie ukrywał radości z wygranej nad Wisłą.

- Cieszymy się, że udało nam się wygrać z Wisłą. Liczyliśmy, że trafimy na kogoś z Ekstraklasy. Trener co prawda chciał Legię czy Lecha, ale Wisła oczywiście też jest bardzo mocnym zespołem. Udało się wygrać. Wielka chwała dla całej drużyny, że wytrzymaliśmy presję, daliśmy radę kondycyjnie, fajnie graliśmy w piłkę i daliśmy radość kibicom - mówił Fadecki.

Oprócz Błękitnych Stargard do drugiej rundy Pucharu Polski awansowali w środę także piłkarze Pogoni Szczecin, którzy na wyjeździe wygrali z wiceliderem drugiej ligi Stalą Rzeszów 1:0. W pierwszej rundzie pucharowych rozgrywek odpadli natomiast piłkarze trzecioligowego Chemika Police, którzy przegrali u siebie ze Stalą Stalowa Wola 0:4.
Zwycięskiego gola w 84 minucie ponownie z rzutu karnego zdobył Wojciech Fadecki, który nie ukrywał radości z wygranej nad Wisłą.