Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rozdziału państwa od Kościoła domagają się kandydaci do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Postulują między innymi stworzenie czytelnego systemu podatkowego w tym zakresie oraz przeniesienie lekcji religii ze szkół do sal katechetycznych.

Zdaniem działaczy lewicy tylko ich ugrupowanie będzie stać, w polskim parlamencie, na uporządkowanie tych spraw - mówi kandydatka SLD Katarzyna Kotula.

- Dziś tylko lewica mówi odważnie o tym, że idzie z programem świeckiego państwa do Sejmu, będzie gwarantowała rozdział państwa od Kościoła i Kościoła od państwa. Żadne inne ugrupowanie nie niesie tego na sztandarach. Ja tylko przypomnę, że kilka dni temu prezydent Lech Wałęsa dość koniunkturalnie upominał Koalicję Obywatelską, aby tematu konkordatu nie poruszała wcale - mówi Kotula.

Kandydaci z ramienia SLD do Sejmu domagają się także swobodnego dostępu do antykoncepcji, legalnej aborcji oraz zmiany tzw. klauzuli sumienia.
- Dziś tylko lewica mówi odważnie o tym, że idzie z programem świeckiego państwa do Sejmu, będzie gwarantowała rozdział państwa od kościoła i kościoła od państwa - mówi Kotula.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Trudno, aby postulowano inaczej, skoro SLD jest politycznym spadkobiercą PZPR, za której czasów dręczono i brutalnie przesłuchiwano księży, nie wspominając o ks. J. Popiełuszko, bestialsko zamordowanym przez Służbę Bezpieczeństwa PRL.
PZPR już raz mówiło polakom jakie mają mieć sumienie ... od 1949r. A teraz "wnuki" z SLD przypominają że "dziadek" od zawsze walczył z Kościołem. Na szczęście Kościół przetrwał tysiące lat niezniszczalny a SLD na nieszczęście powstało z prochów ... dzięki PO.
Jest jednak nadzieja gdyż "z prochu powstali w proch się obrócą" !! Czego życzę 13 Października.
Świeckie Państwo to nieuchronna zmiana.
Świeckie państwo to koniec Państwa Polskiego. Już wtedy można zmienić nazwę na II Polska Rzeczpospolita Ludowa.
Kościół to nie tylko księża.Kościół to MY WIERNI.KOŚCIÓŁ JEST CHRYSTUSOWY I BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ.Zbliża się zapowiadane OCZYSZCZENIE Świata.Tak , bo żyjemy w Końcu Czasów.Nie mylić z końcem świata.To pokolenie doczeka wydarzeń Końca Czasów.Wojna straszliwa, ale też katastrofy naturalne jak uderzenie komety i zachwianie globem.Oczywiście do wojny doprowadzi CZŁOWIEK.Katastrofy naturalne przyjdą z GÓRY dla otrzeźwienia człowieka.To wszystko od lat jest zapowiadane przez Boga abyśmy się na to przygotowali. Przygotowali duchowo!
Nie wiem czy przypadkiem więcej członków PZPR jest teraz w PiS niż SLD. Piotrowicz, Karski, a ostatnio okazało się, że wojewoda pomorski Dariusz Drelich (PiS) był w PRL-u działaczem PRON-u (Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego, organizacja założona w czasie stanu wojennego przez generała Jaruzelskiego).
Odgrzewane kotlety przed wyborami- nic innego nie pozostaje mi....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty