Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
Mat. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
Podział mandatów w Sejmie. Mat. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
Podział mandatów w Sejmie. Mat. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
Według sondażu exit poll robionego przez Ipsos dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 procent.
Druga jest Koalicja Obywatelska - 27,4%, trzecia - Lewica 11,9%, czwarty komitet Polskie Stronnictwo Ludowe 9,6 i do Sejmu wchodzi także Konfederacja Wolność i Niepodległość z 6,4 procentami głosów. Frekwencja wyniosła 61,1%.

Zgodnie z obliczeniami pracowni Ipsos, jeśli wyniki sondażu potwierdzą się, Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 239 mandatów w Sejmie, Koalicja Obywatelska będzie miała 130 posłów, komitet SLD - 43 mandaty, PSL - 34 mandaty, a Konfederacja - 13 mandatów.

Sondaż exit poll przygotowany został przez IPSOS dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP, TVN24 i Polsat News.
Relacja Przemysława Lisa [IAR]

Dodaj komentarz 12 komentarzy

Podobno jest rekordowa liczba odmów udziału w głosowaniu także mogą być spore różnice względem danych przekazywanych przez PKW.
Jak komuś przeszkadza propolskie Radio Szczecin może słuchać stacji niemieckich RMF albo Radio ZET!
O komentarz użytkownika RONNIE pięknie pokazuje jakie będą kolejne 4 lata, czyli dalsze skłócenie ze sobą Polaków, dalsze napuszczanie jednych na drugich. Najbardziej cieszy frekwencja-65% pokazuje że jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem.
Była to odpowiedź na komentarz, którym autor obraził redakcję Radia Szczecin. Nie uważam się za podrzegacza i przekazałem mu gdzie może szukać informacji dla siebie.
Dwa zwycięstwa Polski.
Wyborcze i piłkarskie.
Gorąco gratuluję.
czas u ciekac z polski do rosji chin nawet komunistycznej koreii polnocnej bo tam jest wiecej demokracji niz w polsce pis ktora dzieli polakow na gorszych i lepszych tych prawdziwych i tych falszywych az wstyd mieszkac w takim kraju ja chce rosyjkie obowytalestwo
Dużo wskazuje na to że w Senacie PIS będzie w opozycji. Przynajmniej skończy się uchwalanie ustaw o 1 czy tam 3 w nocy.

A co do kolegi RONNIE. ktoś obraził RS wiecu Ty w odwecie obrażasz inne redakcję? To jest ta słynna prawicowa moralność?
to teraz najbogatsze panstwo swiata polska z prawdziwa demokracja z podzialem na prawdziwych polakow i tych gorszych i kazdy bedzie nam dyktatora jarka zazdroscic i bedzie chcial go u siebie
Jeszcze takie moje jedno przemyślenie, wszystko wychodzi na to, że to jest sufit dla PiS. Przy takiej ilości transferów socjalnych, propagandy w rządowych mediach Tusk miałby wynik rzędu 60-65%. A tutaj? Wszystko wskazuje na to że wynik będzie gorszy jak 4 lata temu (przegrany Senat i mniej posłów w Sejmie).
Redakcja sama się obraża...
Internet huczy że IPSOS źle policzył mandaty i PiSowi wychodzi 227! Chłodzimy szampany! Do jutra.
Płaczki egipskie.
Wstrząs, emigracja. dyktatura, transfer socjalny czyli ... pogarda zdrowego rozsądku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty