Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
5 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 5 dla Koalicji Obywatelskiej i 2 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tak najprawdopodobniej rozłożą się mandaty w okręgu szczecińskim.
Według danych z 93% komisji wyborczych posłami Prawa i Sprawiedliwości zostaną: Marek Gróbarczyk, Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, Michał Jach i Krzysztof Zaremba.

Zaremba jest jednak najmniej pewny mandatu, bo ma tylko 400 głosów więcej niż Rafał Mucha. Natomiast w przypadku Koalicji Obywatelskiej do Sejmu dostaną się: Sławomir Nitras, Arkadiusz Marchewka, Magdalena Filiks, Grzegorz Napieralski i Norbert Obrycki. Obrycki nie może się jeszcze cieszyć, bo ma jedynie niecałe 50 głosów więcej niż Artur Łącki. A Państwowa Komisja Wyborcza nie opublikowała jeszcze danych ze Świnoujścia.

Jedno jest pewne, że z pracą w Sejmie, żegna się Piotr Misiło. Z Sojuszu Lewicy Demokratycznej pierwszy raz posłem będzie Dariusz Wieczorek. A drugi mandat na tę chwilę przypada Katarzynie Kotuli, która ma o 300 głosów więcej niż Arkadiusz Czarnecki.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty