Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Szesnastu maturzystów z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie po raz pierwszy honorowo oddało w środę krew.
Tym samym szkoła oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej grupy placówek promujących oddawanie krwi.

- Inicjatorami uzyskania certyfikatu była trójka nauczycieli z tego liceum - mówi polonista Marcin Różański. - My akurat jesteśmy honorowymi dawcami od dłuższego czasu, natomiast chcieliśmy takie ideały zaszczepić naszym uczniom. Mamy legitymację, część z nas jest już odznaczona jako Zasłużeni dla Zdrowia Narodu, także działamy prężnie. To paradoksalnie łatwy pomysł i sposób na to, żeby zrobić wspólnie coś dobrego.

- Warto pomagać innym, dlatego decyzja o pierwszym w życiu oddaniu krwi nie była taka trudna - przyznaje uczennica trzeciej klasy Milena Żubert. - To pierwsza taka poważna decyzja, w której sama decyduje o sobie. Wydaje mi się, że pomaganie innym osobom jest bardzo ważne. Oddanie 450 ml krwi to jest niedużo, bo ta krew do nas wraca. Warto oddawać krew, bo to może uratować komuś życie.

Certyfikat szkoły promującej oddawanie krwi przyznaje Ministerstwo Zdrowia przy współpracy Narodowego Centrum Krwi oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
- Inicjatorami uzyskania certyfikatu była trójka nauczycieli z tego liceum - mówi polonista Marcin Różański.
- Warto pomagać innym, dlatego decyzja o pierwszym w życiu oddaniu krwi nie była taka trudna - przyznaje uczennica trzeciej klasy Milena Żubert.
Szkoła oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej grupy placówek promujących oddawanie krwi. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szkoła oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej grupy placówek promujących oddawanie krwi. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty