Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Policjanci kontrolują również stan techniczny pojazdów oraz to, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, w tym dzieci. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policjanci kontrolują również stan techniczny pojazdów oraz to, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, w tym dzieci. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Podsumowanie akcji "Znicz" w Zachodniopomorskiem. W naszym regionie w sześciu wypadkach zginęła 1 osoba a 9 zostało rannych.
Policjanci zatrzymali 18 pijanych kierowców, a w całej Polsce od czwartku na polskich drogach doszło do dwustu wypadków. Zginęło w nich 16 osób, a 259 zostało rannych.

Jak mówi Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, patrole zatrzymały też kilkuset nietrzeźwych kierowców. - Przez trzy dni ujawniliśmy blisko 800 kierowców po alkoholu. Nie ma tolerancji dla takich kierowców. Będziemy zdecydowani w działaniach - mówi Marciniak.

- Rozumiem, że ten wyjazd to czas spotkania z rodziną i często ta lampka wina czy alkoholu się pojawia. W tym nie ma nic złego, ale wsiadając apeluję o spacer do jednostki policji, zbadać się i mieć pewność, że jest się trzeźwym - powiedział komisarz Marciniak.

W niedzielę ostatni dzień drogowej akcji "Znicz", w której uczestniczy kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze kierują ruchem, kontrolują prędkość aut oraz sprawdzają trzeźwość kierowców. Policjanci kontrolują również stan techniczny pojazdów oraz to, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, w tym dzieci.

Akcja "Znicz" potrwa do północy.
Jak mówi Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, patrole zatrzymały też kilkuset nietrzeźwych kierowców.
Komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji mówi, że przez pierwsze trzy dni policja w ramach akcji "Znicz" zatrzymała prawie ośmiuset nietrzeźwych kierujących.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty