Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W samo południe 11 listopada z placu Solidarności wyruszy tegoroczny szczeciński Marsz Niepodległości. Zakończy się tradycyjnie przed popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Szarych Szeregów.
Co w tym roku przygotowało Porozumienie Środowisk Patriotycznych, czyli organizatorzy?

Marsz będą prowadzić dwa Dodge i motocykl Sokół znane z II wojny światowej. Organizatorzy marszu dla jego uczestników przygotowali też 1000 biało-czerwonych gadżetów. To niespodzianka, która ma zachęcić do przyjścia na marsz - mówi Marek Zakrzewski z Porozumienia Środowisk Patriotycznych.

- Chcemy, aby tym razem uczestnicy marszu wyszli z pewnego rodzaju pamiątką, która będzie im przypominać o niepodległości - mówi Zakrzewski.

"Rodzina siłą narodu" - to tegoroczne hasło szczecińskiego marszu - mówi współorganizatorka Katarzyna Tryzno.

- Zaproszenie kierujemy szczególnie do rodzin, które czują szczególna misję. Jako pierwsi opiekunowie, wychowawcy, kuźnię charakterów i wartości - mówi Tryzno.

Szczeciński Marsz Niepodległości odbywa się po raz 9. Podczas patriotycznej manifestacji zbierane będą pieniądze na budowę pomnika Podziemnego Państwa Polskiego w Szczecinie.

Podczas patriotycznej manifestacji nie ma zgody na prezentowanie znaków m.in. partii politycznych. Idziemy wspólnie pod symbolem, który łączy wszystkich Polaków - podkreślali organizatorzy, czyli pod biało-czerwona flagą.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty