Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mateusz Sawrymowicz. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mateusz Sawrymowicz. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Na basenie Floating Arena trwa Festiwal Pływania Kinder+Sport, czyli sportowe święto dla dzieci, podczas którego karierę oficjalnie zakończy pływak MKP Szczecin Mateusz Sawrymowicz.
Celem imprezy jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i kształtowanie zdrowych nawyków życiowych. W specjalnej strefie rozrywki blisko pół tysiąca uczestników bierze udział w różnego rodzaju grach i zabawach sportowych, które pozwalają doskonalić umiejętności pływania. Będą także zawody sportowe oraz spotkanie z mistrzami pływania Pawłem Korzeniowskim, Alicją Tchórz oraz Marcinem Cieślakiem.

W trakcie Festiwalu Pływania odbędzie się pożegnanie Mateusza Sawrymowicza, jednego z najlepszych zawodników w historii szczecińskiego pływania. Olimpijczyk z Pekinu i wychowanek MKP Szczecin w 2007 roku w Melbourne został mistrzem świata w wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym. W swojej karierze zdobył także między innymi dwa złote medale Mistrzostw Europy na krótkim basenie. Jeden z nich wywalczył 8 lat temu w Szczecinie.

Uroczystość honorująca sportową karierę Mateusza Sawrymowicza rozpocznie się o godzinie 16.30 na basenie Floating Arena w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty