Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Potrzebujemy więcej takich spotkań - mówili jednym głosem kombatanci, opozycjoniści i pionierzy ziemi zachodniopomorskiej. To podczas "Spotkania pokoleń", które co roku organizowane jest przez Urząd Marszałkowski.
W tym roku wydarzenie odbyło się w Teatrze Polskim w Szczecinie. Bohaterowie spotkania wspominali swoją przeszłość - wracali do lat kiedy walczyli o wolną Polskę. Podkreślali również, że chcieliby częściej rozmawiać o historii naszego kraju - szczególnie z najmłodszymi.

- Jest to spotkanie pokoleń. Są środowiska kombatanckie, weteranów, osadników, wszystkie szczecińskie. - My nie mamy dostępu do tej młodzieży. Nauczyciele, pedagodzy, nie próbują nawiązać kontaktu między kombatantami a młodzieżą. - Trochę muszą wynieść z domu. Młodzież dojrzewa i widzę, że podejmuje patriotyczne hasła czy obowiązki - mówili kombatanci.

- Na pewno będziemy starali się spotykać z tymi środowiskami jak najczęściej. Za chwilę święta, to z kolei okazja do spędzenia tego czasu właśnie z kombatantami przy wigilijnym stole - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Podczas wydarzenia na scenie Teatru Polskiego wystąpili uczniowie szczecińskich szkół. Spotkanie odbyło się przy okazji Święta Niepodległości.
Relacja Bartłomieja Czetowicza
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty