Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Gralka [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Gralka [Radio Szczecin]
Przejechał 6122 kilometry pociągiem z jednym biletem weekendowym PKP. Grzegorz Geisler ze Szczecina pobił tym samym rekord Polski.
Podróż zajęła mu trzy dni. W sumie w pociągu spędził 82 godziny. To było już drugie jego podejście do tego wyzwania.

Grzegorz Geisler wybrał najdłuższe trasy pociągów. - Północ - południe, zrobiłem taką sama trasę jak ostatnio. To była różnica tylko jednego dnia i to dzięki temu zawdzięczam ponad tysiąc kilometrów więcej. Kursowałem dosłownie między Przemyślem a Tczewem. Czasami zdarzało się tak, że musiałem wysiąść wcześniej ze względu na opóźnienie, jedno się takie godzinne zdarzyło. Rzeczywiście to trochę mi pokrzyżowało szyki - opowiadał Geisler.

Przez ponad 80 godzin w pociągu szukał różnych zajęć. - Bardziej telefon i konsole przenośne, a w nocy to oczywiście śpimy, żeby przejść w następny dzień. Tak się śmiałem sam z siebie, że albo się zwariuje, albo się naprawdę wyciszę. Nie trzeba jechać do Tybetu, można wsiąść w pociąg - wspominał Geisler.

Grzegorz Geisler pierwszy raz rekord pobił w lutym, wtedy przejechał 4520 km. W maju jednak pokonał go bielszczanin Tomasz Skowroński, który w długi weekend przejechał 5435 km. 12 listopada rekord wrócił do Szczecina.
- Czasami zdarzało się tak, że musiałem wysiąść wcześniej ze względu na opóźnienie, jedno się takie godzinne zdarzyło. Rzeczywiście to trochę mi pokrzyżowało szyki - opowiadał Geisler.
- Nie trzeba jechać do Tybetu, można wsiąść w pociąg - wspominał Geisler.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty