Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pochodzę z południa, przyjechać nad morze to zawsze dla mnie wyjątkowa sprawa - mówił Andrzej Duda w rozmowach z mieszkańcami Rewala i turystami.
Tłum zebranych osób odśpiewał prezydentowi sto lat. Tak minęła wizyta Andrzeja Dudy w Trzęsaczu. Najpierw Prezydent RP odwiedził kościół wybudowany w XIX wieku, zaraz po tym, kiedy morze zaczęło zabierać świątynię stojącą na klifie tuż przy wodach Bałtyku. Później na promenadzie przy tarasie widokowym spotkał się z mieszkańcami. Zebrani mieli dla prezydenta pamiątki, np. figurkę repliki krzyża z Giewontu, który znajduje się w sąsiednim Pustkowie, obrazy, magnesy oraz kwiaty. Przejście zaledwie kilkudziesięciu metrów promenady zajęło prezydentowi około pół godziny.

Gminę Rewal prezydent Duda zna bardzo dobrze, bo przyjeżdżał do Łukęcina na wczasy od ośrodka AGH. Co również w rozmowach z prezydentem przypominali mieszkańcy.

- Przede wszystkim chciałbym go przywitać. Następnie zaprosić na kolejny, tym razem dłuższy pobyt. Wtedy chcielibyśmy pokazać naszą gminę, doświadczenia, dorobek. W takim zakresie, że możemy powiedzieć, że my tu na ziemiach odzyskanych pokazaliśmy, jak się utrwala polskie państwo - mówi jeden z mieszkańców.

To niezwykle symboliczna wizyta, bo 10 lat temu gminę Rewal odwiedził prezydent Lech Kaczyński - dodają mieszkańcy. Po wizycie Andrzej Duda udał się do Brojc, to kolejna niewielka gmina w powiecie gryfickim.
Relacja Kamila Nieradki
Każdy z zebranych chciał porozmawiać z prezydentem.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty