Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Pływanie na dzikich kąpieliskach w Szczecinie może już w przyszłym roku być karane. WOPR szykuje bata na tych, którzy wybierają miejsca poza polem widzenia ratowników - często po to, aby plażowanie łączyć z piciem alkoholu.
Największy problem dotyczy jeziora Głębokiego, gdzie rokrocznie toną amatorzy niebezpiecznych kąpieli. Późniejsze sekcje zwłok najczęściej wykazują obecność alkoholu we krwi.

Jacek Kleczaj, prezes szczecińskiego WOPR mówi, że jest już po wstępnych konsultacjach z miastem. Teraz projekt uchwały trzeba dobrze przygotować pod kątem prawnym, żeby poza kąpieliskami mogli pływać ci, którzy na przykład przygotowują się do triathlonów.

- Tych pływaków my znamy i oni rzeczywiście pływają w zabezpieczeniu. Chodzi o całą rzeszę ludzi, którzy kąpią się tam, bardzo często po alkoholu, bo to jest jeden z elementów, który jest zakazany na wyznaczonym obszarze wodnym. Nie zdają sobie sprawy z tego, że tam jest niebezpiecznie. Brutalnie powiem jeszcze, że mają najczęściej niewielkie umiejętności pływackie - tłumaczy Kleczaj.

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to policja i straż miejsca będą mogły karać mandatami tych, którzy wejdą do wody w niedozwolonym miejscu. Na razie mogą jedynie nakłaniać do wybierania kąpielisk strzeżonych.

Projekt uchwały ma być - według zapowiedzi szefa WOPR - gotowy jeszcze w tym roku.
- Nie zdają sobie sprawy z tego, że tam jest niebezpiecznie. Brutalnie powiem jeszcze, że mają najczęściej niewielkie umiejętności pływackie - tłumaczy Kleczaj.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty