Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wreszcie jest rząd, który zwrócił uwagę na tak ważną kwestię. Chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - komentowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
- Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach - mówił premier Mateusz Morawiecki w swoim expose i zapowiadał również m.in. zaostrzenie kar dla piratów drogowych oraz osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Byłem pozytywnie zaskoczony tymi zapowiedziami - komentował Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szczecinie.

- Nie pamiętam takiego rządu, który by chciał tak rygorystycznie wprowadzić zmiany w ruchu drogowym. Cieszę się, że w końcu może się coś w tym zakresie wydarzy, bo do tej pory to były liftingi. Niestety - nasze prawo nie nadążyło za rozwojem motoryzacji - podkreślił Arkadiusz Kuzio.

Oprócz zaostrzania prawa rząd powinien skupić się też na edukacji - dodał Janusz Popiel ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych.

- Od dawna nie słyszałem premiera, który mówiłby o tak istotnej - jeśli chodzi o jakość życia Polaków - kwestii jak bezpieczeństwo ruchu drogowego. Natomiast brakowało mi jednego elementu: edukacji komunikacyjnej. To jest podstawa wszelkich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa - ocenił Janusz Popiel.

W tym roku na przejściach dla pieszych zginęło prawie 200 osób.
- Nie pamiętam takiego rządu, który by chciał tak rygorystycznie wprowadzić zmiany w ruchu drogowym. Cieszę się, że w końcu może się coś w tym zakresie wydarzy, bo do tej pory to były liftingi. Niestety - nasze prawo nie nadążyło za rozwojem motoryzacji -
- Od dawna nie słyszałem premiera, który mówiłby o tak istotnej - jeśli chodzi o jakość życia Polaków - kwestii jak bezpieczeństwo ruchu drogowego. Natomiast brakowało mi jednego elementu: edukacji komunikacyjnej. To jest podstawa wszelkich działań na rze

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty