Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Roksana Szczepanek
Fot. Roksana Szczepanek
Po raz 11. studenci zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Jestem dowodem na to, że oddając szpik można uratować ludzkie życie. Tak do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku zachęcała Anna Gapińska. Trzy lata temu musiała poddać się przeszczepowi, a dawcę znalazła dzięki fundacji DKMS.

- Niedawno dla mnie była organizowana akcja i udało się znaleźć bliźniaka. Zachęcam do rejestracji, można uratować komuś życie. Ja jestem na to dowodem - mówi Gapińska.

Ruszyła 11. edycja studenckiej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do udziału zachęca prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- Po raz kolejny gościmy w Szczecinie akcję DKMS, związaną z zapraszaniem mieszkańców do tego, aby stali się dawcami szpiku. A więc szanse na życie, dla tych osób, które dotknięte są poważnymi chorobami krwi, chorobami nowotworowymi - mówi Krzystek.

Zarejestrować się można na szczecińskich uczelniach do piątku włącznie. W środę na Wydziale Ekonomicznym przy ulicy Mickiewicza, w czwartek przy ul. Cukrowej, a w piątek na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ul. Wąskiej.

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia.
Jestem dowodem na to, że oddając szpik można uratować ludzkie życie. Tak do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku zachęcała Anna Gapińska.
Ruszyła 11. edycja studenckiej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do udziału zachęca prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty