Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Tanich lotów do Manchesteru i Warszawy nie będzie, przynajmniej w najbliższym czasie - tak podają przedstawiciele Ryanair. Spółka jednocześnie zarezerwowała miejsca na oba połączenia, w które miałoby być włączone lotnisko w Goleniowie.
Rzecznik prasowy lotniska Krzysztof Domagalski podkreśla, że obiekt przyjmie wszystkich chętnych, którzy chcieliby dodać nowe połączenia do oferty portu.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z linią Ryanair, czyli tak naprawdę ze spółką córką Bas. Natomiast nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji, czy przywrócą połączenia na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa i czy będzie również połączenie do Manchesteru. Prowadzimy rozmowy również o innych trasach - mówi Domagalski.

Przedstawiciele Ryanair dementują jednak, jakoby byli zainteresowani uruchomieniem tanich lotów - odpisała mailowo Olga Pawlonka, manager ds. komunikacji.

"Nie planujemy obecnie operacji na tych trasach" - pisze Pawlonka.

Jak podaje portal pasażer.com, spółka Ryanair ostatnio tnie liczbę połączeń, ponieważ nie odbierze w przyszłym roku planowanych 20, a jedynie 10 Boeingów 737 MAX.

Obecnie jedynym przewoźnikiem, jaki oferuje loty z Goleniowa do Warszawy, jest LOT.
Relacja Bartłomieja Czetowicza
Ryanair. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Ryanair. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty