Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kołobrzeg. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Aż 14 projektów zostanie zrealizowanych w ramach kołobrzeskiego budżetu obywatelskiego. Miejscowi urzędnicy przedstawili w środę wyniki głosowania mieszkańców.
Łącznie do magistratu wpłynęły ponad cztery tysiące głosów w dwóch kategoriach: infrastrukturalnej i społecznej. Największym poparciem cieszyła się zewnętrzna siłownia na osiedlu Podczele, a także projekt aktywizacji seniorów i osób niepełnosprawnych. Autorki zwycięskich projektów Justyna Pawlicka i Ewa Wąsowska opowiadały o tym, jak udało im się pozyskać poparcie dla swoich inicjatyw.

- Przeprowadziliśmy bardzo skuteczną akcję plakatową, gdzie napisaliśmy gdzie i jak zagłosować. Numer naszego projektu i to zadziałało. Ludzie oddawali głos. Pracowałam z seniorami i uważam, że jest bardzo duża społeczność kołobrzeska i dzięki temu jest taki wynik, jaki jest - mówiły zwyciężczynie.

W ramach programu powstanie również boisko na osiedlu Radzikowo, stół do gry w teqball i automaty z karmą dla ptaków. Inicjatywy społeczne, które doczekają się realizacji to m.in. otwarcie jadłodzielni, piknik rodzinny i propagowanie zawodów w przeciąganiu liny. Łączny koszt wszystkich projektów to milion złotych. Ich realizacja ma nastąpić w 2020 roku.
Autorki zwycięskich projektów Justyna Pawlicka i Ewa Wąsowska opowiadały o tym, jak udało im się pozyskać poparcie dla swoich inicjatyw.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty