Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kilka dni temu prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz poinformował, że pozytywnie zakończył się spór sądowy o lokalizację inwestycji. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kilka dni temu prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz poinformował, że pozytywnie zakończył się spór sądowy o lokalizację inwestycji. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Budowa miała ruszać, tak się jednak po raz kolejny nie stanie - jest kolejny protest. Chodzi o Zakład Opieki Długoterminowej w Świnoujściu.
Kilka dni temu prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz poinformował, że pozytywnie zakończył się spór sądowy o lokalizację inwestycji. A to oznacza, że pracę mogą ruszyć.

Kolejny protest złożyło jednak Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście. Jego członkowie odwołali się od decyzji o pozwoleniu na budowę zakładu. Protestują przeciwko wycince drzew i krzewów w miejscu, gdzie ma powstać zakład. Stowarzyszenie uważa również, że inwestycja rozpoczęła się bez nadzoru przyrodniczego.

Według zapowiedzi inwestycja przy ulicy Bydgoskiej miała być gotowa za miesiąc; tak się jednak nie stało przez spór sądowy. Chodziło o odmowę zgody na wycinkę drzew w miejscu, gdzie zakład ma powstać.

Takie decyzje wydały najpierw Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, a później Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Sprawę musiał rozstrzygnąć sąd. W końcu argumentację miasta podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie.

Nowy Zakład Opieki Długoterminowej zastąpi istniejący obiekt przy ul. Żeromskiego. Będą w nim 83 łóżka dla pacjentów, w tym co najmniej 50 w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Z pozostałych będą mogły skorzystać osoby wymagające stałej opieki, ale niekwalifikujące się do niej w ramach NFZ.

Miasto umowę z wykonawcą podpisało w maju 2018 roku. Inwestycja kosztuje ponad 30 mln złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty