Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stawa "Młyny", jeden z symboli Świnoujścia zmieniła kolor. Fot. Sławomir Ryfczyński, iswinoujscie.pl
Stawa "Młyny", jeden z symboli Świnoujścia zmieniła kolor. Fot. Sławomir Ryfczyński, iswinoujscie.pl
Kolejne opóźnienie remontu stawy "Młyny", czyli popularnego świnoujskiego wiatraka. Prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia, wykonawca już trzykrotnie przekładał termin ich zakończenia.
- W piątek powinien nastąpić odbiór techniczny - mówiła w audycji "Czas Reakcji" rzeczniczka Urzędu Morskiego w Szczecinie, Ewa Wieczorek. - Wiemy już, że on najprawdopodobniej nie nastąpi, ponieważ nie wszystkie prace zostały wykonane.

"Wiatrak" to jeden z symboli kurortu, 10-metrowa biała budowla wybudowana jest na falochronie zachodnim, przy wejściu do świnoujskiego portu. Teraz wokół niej stoją rusztowania.

- Stawa jednak to przede wszystkim obiekt nawigacyjny - dodaje Ewa Wieczorek. - Ten remont nie obejmował instalacji nawigacyjnej, więc źródło światła, które jest tam ulokowane, które pozwala statkom bezpiecznie nawigować wchodząc do portu, to wszystko działa.

Za opóźnienia Urząd zamierza nałożyć kary - prawie 2 tys. zł za jeden dzień. Remont kosztujący ok. 180 tys. zł polegał m.in. na zdarciu starej farby i położeniu kilku warstw nowej.
- W piątek powinien nastąpić odbiór techniczny - mówiła w audycji "Czas Reakcji" rzeczniczka Urzędu Morskiego w Szczecinie, Ewa Wieczorek.
- Stawa jednak to przede wszystkim obiekt nawigacyjny - dodaje Ewa Wieczorek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty