Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zachodniopomorskie pielęgniarki jadą na manifestacje do Rzeszowa. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorskie pielęgniarki jadą na manifestacje do Rzeszowa. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorskie pielęgniarki jadą na manifestację do Rzeszowa. Będą tam wspierać swoje koleżanki z Klinicznego Szpitala nr 2.
Manifestacja odbędzie się w związku ze sporem między związkami zawodowymi a dyrekcją tamtejszego szpitala. Trwa on już od kilku tygodni. Chodzi o to, że pielęgniarki nie są zadowolone z warunków pracy i weszły w spór zbiorowy z pracodawcą.

Przedstawiciele związków domagają się także przywrócenia do pracy dwóch pielęgniarek - przewodniczących Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Dyrektor szpitala zwolnił obie kobiety dyscyplinarnie. Jak mówi Bogusława Reszko-Szydłowska, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, reprezentacja z regionu jedzie do Rzeszowa, bo jest zaniepokojona sytuacją w szpitalu.

- Z uwagi na to, że w Zachodniopomorskiem też mamy zgłoszone różnego rodzaju działania w zakresie przestrzegania minimalnych norm, które w ocenie przedstawicieli związków niejednokrotnie nie są przestrzegane, więc my z Zachodniopomorskiego na pewno będziemy na manifestacji w Rzeszowie, mówiąc stanowcze dosyć takiego traktowania grupy zawodowej - powiedziała Reszko-Szydłowska.

"Wielka Manifestacja" odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpocznie się przed szpitalem, a później przejdzie pod Urząd Marszałkowski.
Jak mówi Bogusława Reszko-Szydłowska, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, reprezentacja z regionu jedzie do Rzeszowa, bo jest zaniepokojona sytuacją w szpitalu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty