Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm rozpoczął jednodniowe posiedzenie, na którym odbędzie się głosowanie nad tegorocznym budżetem oraz nad projektem ustawy o opłatach od tzw. małpek i słodzonych napojów.
Tegoroczny budżet zakłada zbilansowanie dochodów i wydatków, które mają wynieść po 435 miliardy złotych. Wczoraj sejmowa komisja finansów rozpatrzyła 111 poprawek, zgłoszonych w drugim czytaniu. 15 z nich zaopiniowała pozytywnie, resztę - negatywnie. Wśród poprawek znajduje się autopoprawka, która stanowi, że środkami na wsparcie Polonii będzie zarządzała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz ministerstwa: spraw zagranicznych, edukacji narodowej, kultury i dziedzictwa narodowego oraz rodziny, pracy i polityki społecznej, a nie, jak do tej pory, Senat.

Drugim punktem dzisiejszego posiedzenia jest sprawozdanie komisji zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, czyli projekt ustawy o opłatach od tzw. małpek i słodzonych napojów. Komisja wnosi, aby Sejm uchwalił projekt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty