Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / PublicDomainArchive (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / PublicDomainArchive (CC0 domena publiczna)
Pozostałości po majątku Stare Bukowo, czyli Alt Buchholz, będą celem spaceru jaki organizuje Szczeciński Szlak Widokowy - to w ramach Dnia Przewodnika Turystycznego.
Majątek Alt Buchholz położony jest na północy Szczecina. Niegdyś nazywany był małym Sanssouci, dziś lata świetności ma już za sobą. Pośród morza ruin coś jednak pozostało. Poszukamy śladów świetności majątku i rozległego parku - mówi Artur Krzyżański vel Skiwski, który spacer poprowadzi.

- Fragment tego majątku, blisko dworu, został urządzony w formie takiego tarasowego ogrodu, z różnymi elementami architektury ogrodowej. Inspiracją były ogrody w Poczdamie - mówi Krzyżański vel Skiwski.

Start o godz. 10.10 z przystanku Górna, gdzie zatrzymują się autobusy linii 101.

A o godzinie 10.30 rozpocznie się spacer po Stołczynie, przeznaczony przede wszystkim dla rodziców z wózkami, ale nie tylko. Będzie można zobaczyć dom byłego burmistrza dzielnicy i zabytkowy kościół z pomnikiem o nietypowej historii. Poprowadzi go Paulina Romanowicz, pomysłodawczyni i autorka strony stolczyn.com, a na co dzień mama.

- Sama z takim wózkiem jeżdżę od 13 miesięcy, więc w przypadku Stołczyna wiele tras i miejsc przetestowałam. Gdzie się da, gdzie się nie da, gdzie jest łatwo, a gdzie trudno - mówi Romanowicz.

Spacer jest elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika, zacznie się o 10.30 na parkingu Galerii Północnej a zakończy na pętli tramwaju numer 6 na Gocławiu. Potrwa około półtorej godziny.
Poszukamy śladów świetności majątku i rozległego parku - mówi Artur Krzyżański vel Skiwski, który spacer poprowadzi.
Poprowadzi go Paulina Romanowicz, pomysłodawczyni i autorka strony stolczyn.com, a na co dzień mama.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty