Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com/pl/baby-strony-niemowlę-dziecko-2416718.
Fot. pixabay.com/pl/baby-strony-niemowlę-dziecko-2416718.
Decyzja czy miejski program in vitro będzie kontynuowany, zapadnie dopiero w przyszłym roku. Tak na interpelację radnej Koalicji Obywatelskiej odpowiada zastępca prezydenta Szczecina.
Dominika Jackowski pytała, jaka jest przyszłość programu, który kończy się w tym roku. Anna Sztokowska odpowiada, że decyzji na razie nie ma. Jednocześnie informuje, że miasto planuje zwiększyć o połowę finansowanie programu także na ten rok pod warunkiem, że otrzyma dofinansowanie na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego. Jak dodaje, pieniądze, które miasto w ubiegłym roku otrzymało od województwa pozwoliły na to, że wszystkie chętnie pary mogły skorzystać z programu.

Średni koszt zapłodnienia metodą in vitro razem z lekami to około 11 tysięcy złotych. Zainteresowanie miejskim programem było od samego początku bardzo duże - mówi Anna Janicka, koordynator miejskiego programu z kliniki Vitro Life.

- Na pewno jest to duże nie tyle ułatwienie, co taka dogodność finansowa. Bo dofinansowanie jest spore, to jest 5 tysięcy złotych. Dla wielu par jest to ogromna suma, która pomaga im skorzystać z tej metody leczenia niepłodności - mówi Janicka.

Miejski program in vitro wprowadzono w Szczecinie w 2019 roku. Kończy się w tym roku. Miasto na ten cel przeznaczyło 850 tysięcy złotych, województwo w ubiegłym roku dołożyło 145 tys. zł.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty