Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / kaboompics (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / kaboompics (CC0 domena publiczna)
Chodzi o odcinek miedzy placem Grunwaldzkim a Lotników. Pomysł jest taki, aby utworzyć tam miejsca do siedzenia poza lokalami.
Przed wtorkową sesją rady miasta, komisja do spraw gospodarki komunalnej zarekomendowała projekt dotyczący lokalizacji ogródków restauracyjnych na terenie pasa drogowego.

- Mamy nadzieję, że się uda - komentuje Iwona Szulc-Łojewska, jedna z inicjatorek akcji, właścicielka restauracji "Emilio". - W tej dobie koronawirusa jest to dla nas duży plus, ponieważ możemy wtedy przyjąć więcej gości i wiadomo, że mamy trochę restauracji, więc tu już od razu zrobi się fajny ciąg komunikacyjny. Przychodzą goście, proszą, pytają się czy można wejść, no niestety musimy odmawiać - mówi Szulc-Łojewska.

Projekt zakłada zmniejszenie opłat za ogródki na terenie całego miasta o 90%.

- Każde zapytanie będziemy rozpatrywać osobno - mówi Paweł Adamczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Szczecinie. - Tam, gdzie będzie to możliwe, gdzie charakter ulicy będzie na to pozwalał, będziemy udostępniać pasy drogowe, szczególnie w okresie letnim, kiedy to natężenie ruchu jest mniejsze - mówi Adamczyk.

Decyzja w tej sprawie na wtorkowej sesji - początek o godzinie 10:00.
- Przychodzą goście, proszą, pytają się czy można wejść, no niestety musimy odmawiać - mówi Szulc-Łojewska.
- Tam, gdzie będzie to możliwe, gdzie charakter ulicy będzie na to pozwalał będziemy udostępniać pasy drogowe, szczególnie w okresie letnim, kiedy to natężenie ruchu jest mniejsze - mówi Adamczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty