Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Elżbieta Rafalska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Elżbieta Rafalska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie możemy dać się oszukać, tylko prezydent Andrzej Duda gwarantuje utrzymanie polityki społecznej na obecnym poziomie - mówiła, w "Rozmowie pod Krawatem", była minister pracy Elżbieta Rafalska.
Obecna europoseł PiS aktywnie wspiera w kampanii prezydenta Andrzeja Dudę. Na spotkaniach z Polakami - tłumaczyła Rafalska - trzeba przypominać, jak wyglądała polityka socjalna państwa zanim rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

- Takich zmian, zarówno w zakresie ubezpieczeń społecznych, rynku pracy, polityki rodzinnej, którą budował i której orędownikiem cały czas jest pan prezydent Andrzej Duda, po prostu w Polsce nie było. Dzisiaj widzę, jak stroją się w piórka inni kandydaci, którzy nie kiwnęli palcem w bucie, jak ich partie rządziły. Po prostu okłamuje się ludzi w trakcie kampanii, nie możemy dać się oszukiwać za każdym razem - podkreślała Elżbieta Rafalska.

Rafalska zestawiała to z rządami PO-PSL, gdy w kampanii zapewniano o zachowaniu wieku emerytalnego - a stało się dokładnie odwrotnie, czyli obietnica została złamana - mówiła polityk Prawa i Sprawiedliwości.
- Dzisiaj widzę, jak stroją się w piórka inni kandydaci, którzy nie kiwnęli palcem w bucie, jak ich partie rządziły. Po prostu okłamuje się ludzi w trakcie kampanii, nie możemy dać się oszukiwać za każdym razem - podkreślała Elżbieta Rafalska.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

A co PiS i Duda mówili 5 lat temu o podatku dochodowym oraz stawce VAT. Jak to ładnie jest w tym artykule napisane, nie możemy dawać się za każdym razem okłamywać.
W polityce zawsze należy patrzeć na to, czy ktoś nie zrealizował jednej ze swoich obietnic, czy ktoś zrealizował tylko jedną ze swoich wielu obietnic...
faktycznie, Nie możemy dać się oszukiwać.
Duda to wsparcie dla kolesi z PiS. Dudapomoc.
Nie dość, że kradną, to na dodatek w ustawie zaPiSali sobie bezkarność!
Na taki zaPiS nie wpadli nawet w Rosji :)))
Ze smutkiem i zatroskaniem słucham wypowiedzi polityków i dyskusji politycznych, gdzie dominuje wzajemne obrzucanie się błotem.
Zgoda buduje a niezgoda rujnuje - pomyślcie o przyszłości Polski.
Aktualnie rządzącym przypominam, że władza nie jest Wam dana na zawsze. Jak uczy nas historia kolejne ekipy rządzące rozliczają swoich poprzedników. Nierzadko aż do bólu. Pomyślcie o swojej przyszłości
Bardzo nie podoba mi się obecna polityka władz.
Ludziom należy pomagać poprzez instytucje państwowe, ale tym którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.
Państwo powinno promować przedsiębiorczość i zaradność, tymczasem kolejne programy plus przyzwyczajają ludzi do myśli, że nie muszą się o nic starać, bo państwo ma im dać.
Za 15-20 lat ta polityka pokaże prawdziwe efekty. Już teraz mamy do czynienia z rzeszą ludzi, którzy oczekują, że bez żadnego wysiłku z ich strony wszystko im się po prostu należy...
Łubudubu łubudubu...niech nam żyje prezes naszego klubu. Pęd do władzy absolutnej. Po trupach do celu, poróżniając Polaków.
Jakby niektórzy politycy pis nic nie mówili, Adrian miałby większe szanse na reelekcję. A tak łażą po tv i radiu i plotą sobie tylko zrozumiałe bzdury i utwierdzają wyborców w przekonaniu, że "elyta" polityczna pis odjechała od rzeczywistości na bardzo odległe orbity.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty