Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Urząd Miasta Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Urząd Miasta Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Faktyczne wyniki lepsze niż początkowe szacunki. Skarbnik Szczecina we wtorek przedstawił radnym kolejny raport na temat budżetu miasta w dobie pandemii.
Poinformował, że w kasie ma też ponad 93 miliony złotych - przyznane przez rząd - na inwestycje.

Wiosną urzędnicy zakładali około 200 milionów złotych mniej w kasie miasta w 2020 roku. Później zmniejszono tę kwotę do 140 milionów. Po pierwszym półroczu, skarbnik Stanisław Lipiński informuje, że z powodu pandemii wpłynęło o około 50 milionów mniej.

- Wszystko zależy, jak to w tym drugim półroczu pójdzie. To znaczy, można powiedzieć, że w Polsce to idzie nawet na razie zupełnie nieźle, ale jak słyszę, co się dzieje na świecie, to się trzeba łapać za głowę - komentuje Lipiński.

Skarbnik Szczecina zastrzegał jednocześnie, że trudno prognozować, jaka będzie jesień w gospodarce w czasie koronawirusa. Lipiński mówi też, że zgodnie z zapowiedziami, miasto dostało 93 miliony z budżetu centralnego.

- Pozwoli nam to realniej patrzeć na budżet inwestycyjny. Ograniczenia i zmniejszenia w tym budżecie inwestycyjnym nie będą tak duże - dodaje Lipiński.

Z powodu koronawirusa zmalały między innymi wpływy z podatku PIT, wieczystego użytkowania czy opłat w strefie płatnego parkowania oraz ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej.
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Jak taki dobry to po co podnoszą ceny za parkowanie ?
Miasto jest zarośnięte jak nie powiem co... a oni się oszczędnościami chwalą... dramat
Brawo Panie natan1000 - taki wstyd jak przyjeżdżają do nas goście z innych miast, państw.
Miasto wygląda strasznie - brak słów.
Inne polskie miasta (mniejsze, większe - zwiedziłem wiele w te wakacje), są zadbane, przystrzyżone, trawka zielona... Tam nie było 'Korony"?? - była, i to o wiele więcej przypadków niż w naszym regionie. Po prostu urzędnicy w Śląskim, Podkarpackim, Dolnośl., Małopolskim, Lubelskim, Świętokrzyskim, itd... potrafią zarządzać kasą miasta - nasi standardowo NIE za bardzo..
Wstyd, wstyd, wstyd
i niech Pan Lipiński i spółka nie ogładają się na resztę świata, tylko patrzą na swoje podwórko.
Szczecin to nie Nowy Jork czy Londyn, gdzie globalne tąpnięcia gospodarcze wpływają na lokalną samorządową gospodarkę - już raz recesja z 2008 roku to pokazała. Wszędzie była tylko nie u nas, bo u nas nie było z czego zrobić recesji :)
Jest jeszcze jedna opcja: pożyczcie od rządu polskiego na strzyżenie trawników :) gdyby nie ten rząd, to dalej nad morze nawet drogi byśmy nie mieli, nie wspominając o wielu innych inwestycjach. To może na trawniki też dadzą?... brać to chyba potraficie co :)
Kaczuszka - droga nad morze? O S6 piszesz? S6 to nie ten rząd....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty