Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ruszyły zapisy na rowerowy Rajd Niepodległościowy.
Rajd odbędzie się w Święto Niepodległości i będzie biegł fragmentem malowniczej ścieżki rowerowej R20 - mówi Katarzyna Kupczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach, pomysłodawczyni imprezy. - Pojedziemy od Siekierek do Trzcińska Zdroju, żeby uczcić 11 listopada. Chcielibyśmy tych ludzi zaangażować do tego, żeby korzystali jak najwięcej i promowali. Ta ścieżka jest naprawdę wielkim potencjałem.

Ale sama trasa to nie jedyna atrakcja. Podczas rajdu będzie można przejechać się rowerem sprzed dziesięcioleci - zapowiada Michał Dworczyk z Muzeum 1. Armii Wojska Polskiego i Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, współorganizator wydarzenia. - Mam zamiar użyczyć kilka maszyn z muzeum, które są obecnie na wystawie czasowej "Od pociągów do rowerów". Na pewno będzie duże zainteresowanie, żeby przejechać się starą maszyną podczas rajdu rowerowego. Zobaczymy, ile rowerów uda się doprowadzić do porządku.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona do 100. Uczestnicy będą zobowiązani do stosowania reżimu sanitarnego.

Tu szczegółowe informacje i zapisy.
Rajd odbędzie się w Święto Niepodległości i będzie biegł fragmentem malowniczej ścieżki rowerowej R20 - mówi Katarzyna Kupczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach, pomysłodawczyni imprezy.
Ale sama trasa to nie jedyna atrakcja. Podczas rajdu będzie można przejechać się rowerem sprzed dziesięcioleci - zapowiada Michał Dworczyk z Muzeum 1. Armii Wojska Polskiego i Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, współorganizator wydarzenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty