Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Fabrizio_65 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Fabrizio_65 (CC0 domena publiczna)
W całej lewobrzeżnej części Szczecina są kłopoty z dostawami ciepłej wody i z ogrzewaniem - informuje Szczecińska Energetyka Cieplna.
Jak podaje SEC na swojej stronie - to z powodu awarii w obu źródłach PGE, tj. Elektrociepłowni Szczecin i Elektrociepłowni Pomorzany.

- Doszło do awarii jednego z dwóch kotłów w Elektrociepłowni Pomorzany oraz kotła na biomasę w Elektrociepłowni Szczecin przy ulicy Gdańskiej - informuje Jacek Śniegowski, dyrektor techniczny Oddziału PGE - Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

- Produkcję ciepła zapewnia aktualnie jeden kocioł na Pomorzanach. Podjęliśmy także decyzję o uruchomieniu dodatkowego, awaryjnego źródła, które powinno zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło zgłaszane do tej elektrociepłowni - tłumaczy Śniegowski.

- Wznowienie dostaw ciepła może nastąpić już w sobotę - dodaje Śniegowski. - Trwa wyjaśnianie przyczyn tych usterek. Dzisiaj podejmujemy takie kroki, które jutro powinny przywrócić zdolność wytwórczą tych obu jednostek.

Dodatkowe źródła ciepła uruchomiła także Szczecińska Energetyka Cieplna. To szczytowo - awaryjna ciepłownia przy ul. Marlicza. SEC zwiększyła też wytwarzanie ciepła w ciepłowni przy ul. Dąbskiej tak, aby skutki awarii w elektrociepłowniach Szczecin i Pomorzany były dla mieszkańców jak najmniej odczuwalne.

- Podjęliśmy także decyzję o uruchomieniu dodatkowego, awaryjnego źródła, które powinno zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło zgłaszane do tej elektrociepłowni - tłumaczy Śniegowski.
- Wznowienie dostaw ciepła może nastąpić już w sobotę - dodaje Śniegowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty