Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rehabilitacja pocovidowa w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój jest płatna. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rehabilitacja pocovidowa w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój jest płatna. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miejscowe uzdrowisko uruchomiło rehabilitację pocovidową. Kilkadziesiąt osób zgłosiło się na specjalne turnusy, które mają pomóc w powrocie do zdrowia po koronawirusie.
W zależności od potrzeb można skorzystać z wersji jedno- albo dwutygodniowej. Na taką rehabilitację zdecydował się pan Kazimierz, który wciąż odczuwa skutki COVID-u. - Po koronawirusie zostało zmęczenie i problem z oddychaniem, koronawirus zniszczył mi trochę śluzówki i inhalacja mi pomoże - uważa pan Kazimierz.

Aby skorzystać z oferty Uzdrowiska Połczyn-Zdrój potrzebne jest zaświadczenie lekarza rodzinnego o przebyciu koronawirusa. Na miejscu każdy pacjent przechodzi badanie, które pozwala na ustalenie indywidualnego pakietu leczniczego - wyjaśnia Romuald Michel, prezes uzdrowiska. - Korzystamy też z surowców naturalnych, czyli z borowiny i solanki. Najważniejszy jest układ oddechowy, bo tu jest największy problem, dlatego jest wizyta u pulmunologa, czy też lekarza chorób wewnętrznych, czy innych specjalistów. Chodzi o to, żeby zmniejszyć lub zlikwidować powikłania.

Rehabilitacja pocovidowa w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój jest płatna. Władze placówki starają się, aby Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził refundację takich pobytów.
Na taką rehabilitację zdecydował się pan Kazimierz, który wciąż odczuwa skutki COVID-u.
Aby skorzystać z oferty Uzdrowiska Połczyn-Zdrój potrzebne jest zaświadczenie lekarza rodzinnego o przebyciu koronawirusa. Na miejscu każdy pacjent przechodzi badanie, które pozwala na ustalenie indywidualnego pakietu leczniczego - wyjaśnia Romuald Michel, prezes uzdrowiska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty