Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Robili pajacyki, skłony i przysiady. Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina namawiają do zrzucenia kilogramów po świąteczno-noworocznym obżarstwie.
Zdaniem mundurowych, nawet dwa kilometry co dwa dni, znacząco poprawią nasze samopoczucie. Jak mówili żołnierze, chodzi o to, żeby się dobrze bawić a przy okazji poprawić swoją kondycję fizyczną.

- Jak się zrobi pierwszy krok, ubierze się i wyjdzie pobiegać. Jest w miarę ciepło. Rewelacja. Wystarczy, żeby każdy pobiegał pół godzinki - mówi sierżant Rafał Wójcik.

- Uważam, że na początek 3-4 km. Sprawdzić. Jak ktoś nie da rady takiego dystansu, to dwa kilometry, Czy nie jest mu za ciepło. Jakie ubrania pasują, czy nie rozgrzeją za mocno. To jest podstawa - dodaje plutonowy Wojciech Bobrowski.

Sierżant Rafał Wójcik to półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Ponadto, wszyscy żołnierze, którzy zachęcali do aktywności fizycznej, na co dzień ciężko trenują nad swoją kondycją.
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina namawiają do zrzucenia kilogramów po świąteczno-noworocznym obżarstwie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty