Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wizualizacja kompleksu Bukovasport. Fot. Mat. UM
Wizualizacja kompleksu Bukovasport. Fot. Mat. UM
Unieważniony drugi przetarg na operatora kompleksu Bukovasport na szczecińskim prawobrzeżu - jak wcześniej informowaliśmy, jedyną ofertę złożył były szczeciński radny Maciej Szyszko.
Wcześniej, jego stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury musiało oddać miastu prawie 110 tysięcy złotych niewłaściwie wydanych dotacji.

Były radny prezydenckiego klubu Bezpartyjnych powiedział nam, że poniósł już konsekwencje swoich błędów przy wydawaniu miejskich dotacji w stowarzyszeniu i nie było formalnych przeszkód, aby teraz mógł wziąć udział we wspomnianym przetargu.

Co ciekawe, projekt budowy Bukovasport złożył w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim również Maciej Szyszko. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przetargu jego firma aplikowała jako przyszły operator sportowo-rekreacyjnego kompleksu. W obu przypadkach powodem unieważnienia postępowań było przekroczenie założonego budżetu. Szyszko miesięcznie za zarządzanie Bukovasport proponował około 22 tysięcy złotych brutto.

ZBiLK jeszcze nie wie, czy ogłosi kolejne postępowanie, czy zarządzaniem Bukovasport zajmie się któraś z miejskich instytucji.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty