Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Były poseł Włodzimierz Puzyna, architekt Helena Kurcyusz czy autorka zdjęć Krystyna Łyczywek to tylko niektóre osoby, które swoje zbiory przekazały do Archiwum Państwowego w Szczecinie.
Archiwum namawia szczecinian, aby oddawali swoje dokumenty rodzinne do zbiorów tej instytucji - mówi dyrektor Archiwum Krzysztof Kowalczyk. - Archiwa rodzinne "Niepodległej" to projekt realizowany przez archiwa państwowe, 30 archiwów regionalnych i trzy archiwa centralne. Jego celem jest zachęcenie społeczeństwa do przekazywania spuścizn ze swoich zasobów prywatnych do archiwów państwowych, w tym szczecińskiego. Z drugiej strony prezentujemy zasady utrzymywania w dobrym stanie i zasady konserwacji tych dokumentów.

Wśród dokumentów rodzinnych znalazły się również pamiątki po malarzu Guido Recku czy kronika statku rybackiego "Parma" ze zbioru Bogusława Borysowicza. - One są bardzo ciekawe. Mamy w swojej kolekcji listy z obozu koncentracyjnego. Mamy również zdjęcia ze wschodu, gdzie ludzie byli deportowani na Syberię. Mamy świadectwa szkolne, dokumenty przekazane przez jednego z działaczy opozycji antykomunistycznej, które ilustrują działalność duszpasterstwa ludzi pracy w Szczecinie.

Program zbierania archiwaliów rodzinnych pod nazwą "Niepodległa" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Archiwum namawia szczecinian aby oddawali swoje dokumenty rodzinne do zbiorów tej instytucji - mówi dyrektor Archiwum Krzysztof Kowalczyk.
Wśród dokumentów rodzinnych znalazły się również pamiątki po malarzu Guido Recku czy kronika statku rybackiego "Parma" ze zbioru Bogusława Borysowicza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty