Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ponad 10 tysięcy w cztery tygodnie - tyle szczepionek przeciwko koronawirusowi podano pacjentom w Netto Arenie w Szczecinie.
W hali widowiskowo-sportowej działa największy punkt szczepień w Zachodniopomorskiem.

Obecnie preparaty podawane są nauczycielom i seniorom. Personel punktu korzysta już z trzech szczepionek - Pfizera, AstraZeneca i Moderny. - Bardzo fajnie, sympatycznie, wszyscy uprzejmi. Wszędzie można było otrzymać informację. Zachęcam wszystkich. Bardzo mi było przyjemnie. Jest super zorganizowane. Tu niech przyjeżdżają się uczyć - mówią pacjenci.

Tak o szczepieniach w Netto Arenie mówią seniorzy, którzy już się zaszczepili. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wyjaśniał, że Netto Arena nadal jest zapleczem dla medyków na wypadek rozwoju epidemii.

- Tutaj jest miejsce szczególne, bo to z jednej strony szpital tymczasowy i na pewno będzie wykorzystany jako punkt szczepień i tak się stało. Dalej pozostaje to miejscem, które jest naszym zabezpieczeniem - podkreśla wojewoda.

Szczepienia w hali wykonuje kilka zespołów: ze Szpitala Klinicznego nr 1 i 2, Szpitala "Zdroje", 109. Szpitala Wojskowego oraz ZOZ-u Szkół Wyższych.
Obecnie preparaty podawane są nauczycielom i seniorom. Personel punktu korzysta już z trzech szczepionek - Pfizera, AstraZeneca i Moderny.
Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wyjaśniał, że Netto Arena nadal jest zapleczem dla medyków na wypadek rozwoju epidemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty