Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Morska Stocznia Remontowa Gryfia musi wykonać szereg inwestycji, aby przy jej nabrzeżu stanął nowy dok pływający. Trzeba wybudować nowy pirs, do którego będzie cumował dok i zmodernizować nabrzeże.
Powstanie też tzw. głębia dokowa, która będzie miała prawie 20 metrów głębokości - mówi Artur Trzeciakowski, dyrektor generalny Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. - To najprościej mówiąc dziura w dnie morskim, która umożliwia zanurzenie się doku w dnie morskim. Odpowiednio umocniona, żeby nie została zamulona i nie uległa naturalnej erozji w szybki sposób. Dok będzie miał maksymalne zanurzenie 16 metrów, więc głębia ma mieć minimum 17 metrów.

Zarząd Gryfii ma nadzieję, że nowy dok diametralnie zwiększy przychody stoczni.

Posadowienie nowego doku nie utrudni potencjalnych wodowań z pochylni Wulkan w Stoczni Szczecińskiej. Będzie to największy dok pływający w Europie o nośności 27 tysięcy ton.
Powstanie też tzw. głębia dokowa, która będzie miała prawie 20 metrów głębokości - mówi Artur Trzeciakowski, dyrektor generalny Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

A kto za to zapłaci?
no OK. Plany planów i zamierzeń. Jak to w PiS.
A jakieś konkrety poza rozwaleniem stoczni w Świnoujściu?
Bo na razie tylko słyszymy o chęciach i wizjach.
a delikutaśnie nadmieniam, że tuż obok leży taki klocek postawiony w efekcie poprzednich wizji.... STĘPKA to się nazywa
"... dziura w dnie morskim...", a to ciekawe. Wytłumaczcie mi gdzie w Szczecinie jest morze?! Słucham i czytam i wierzyć mi się nie chce, że aż takich oszołomów obsadza władza PiS na tak odpowiedzialne stanowiska. Zaorali dochodową stocznie w najlepszym punkcie jako można by było sobie wymarzyć, przy samym wyjściu w Bałtyk. Myślą że za uzyskane pieniądze że sprzedaży i dodatku od właściciela zbudują dok i cała infrastrukturę?! Już im pieniędzy brakuje, a zaraz będzie trzeba ogromne kary wojsku płacić za nie dotrzymanie terminu remontu OTrM-a, którego zabrali ze Świnoujścia bo chcieli pokazać że oni go szybciej zrobią. O dobre 2 lata się panowie przeliczyli. Żenada!!
przypomnę wszystkim w tym radiu szczecin, że niecałe 2, słownie DWA, miesiące temu pan politolog zaręba, mówił że za półtora roku dok bedzie gotowy, a tu po niecałych 2 słownie DWÓCH miesiącach dowiadujemy sie że jak dobrze pojdzie to w tym roku powstanie, ale PROJEKT doku! ludzie miejcie troche powagi i nie traktujcie innych jak .... baranów, w co wy sie bawicie?!
Jakoś jak RS ogłasza cos tak nagminnie i z taką pompą, to tego nie widzę... A jak już w sprawę zamieszany jest kumpel RS, prezes Zaręba, to widzę już tylko ciemność... I ostry cień mgły

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty