Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Szczecina popiera apel wiceministra Marka Gróbarczyka, który zwrócił się do władz miasta, aby nie podwyższały cen wody. Przede wszystkim ze względu na trudną sytuacją związaną z epidemią.
Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcin Pawlicki przypomniał, że podczas obrad komisji miasto deklarowało, iż woda zdrożeje tylko o wskaźnik inflacji.

- Zaledwie miesiąc temu ustalaliśmy na sesji rady miasta, wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych. Wtedy pytałem się na sesji, również na komisjach, o prognozy wzrostu cen za zużycie wody. Miasto zadeklarowało wtedy, że poziom wzrostu cen będzie nie większy niż poziom inflacji. Ja i cały klub mamy nadzieję, że w dobie pandemii, mieszkańcy nie zostaną uraczeni kolejnymi podwyżkami - powiedział Pawlicki.

Radni Platformy Obywatelskiej nie chcą komentować sprawy. Łukasz Kadłubowski z PO oświadczył, że ma zbyt mało danych na ten temat.

- Ja nie lubię wróżyć z fusów i każdorazowo trzeba zapoznać się z takim wnioskiem, bo jeżeli pan się mnie zapyta, czy chce być młody, piękny i bogaty, to oczywiście odpowiem tak. Tylko nie wiem, jakie są konsekwencje każdego z tych moich oczekiwań - stwierdził Kadłubowski.

W najbliższym okresie firmy wodociągowe będą składały wnioski taryfowe do Wód Polskich. Mija bowiem 3-letni okres obowiązywania stawek za wodę i ścieki. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji także nie komentuje sprawy.
Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcin Pawlicki przypomniał, że podczas obrad komisji miasto deklarowało, iż woda zdrożeje tylko o wskaźnik inflacji.
Radni Platformy Obywatelskiej nie chcą komentować sprawy wzrostu cen. Łukasz Kadłubowski z PO oświadczył, że ma zbyt mało danych na ten temat.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

JA TEŻ POPIERAM APEL BY NIE PODNOSIĆ CEN WODY
oraz
APELUJĘ, BY PiS NIE PODNOSIŁ PODATKÓW I NIE WPROWADZAŁ NOWYCH PODATKÓW.
I LICZĘ NA POPARCIE MOJEGO APELU PRZEZ RADNYCH PiS :))))
Amen
Władze miasta nie mają litości dla mieszkańców Szczecina. Kolejna podwyżka :(
każda opozycja ma taka samo - apeluje o zwiększenie wydatków bez zwiększenia wpływów.....
Od 1 lipca 2021 r. nowe stawki.
Dobrze, że propozycje cen spółki miejskiej ZWiK-u są zatwierdzane przez ... regulatora Wody Polskie.
Mirku, jak widzę też popierasz mój Apel do PiS o niepodwyższanie podatków?
Bo widzisz TE podwyżki zatwierdza organ wyższy od Wód.
INFLACJA
się nazywa
@ Janek .N czyli ... próbna matura.
Mniej telewizji szczepionkowej ... więcej czytania ze zrozumieniem.
W poprzednim trymestrze były zatwierdzone coroczne podwyżki za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków przez Wody Polskie.
Wody Polskie (regulator) sprawdzają czy np. ZWiK w swoich kalkulacjach, nie ma, co jest naturalne u monopolisty, nadmiernej chęci do przerzucenia np. nieuzasadnionych kosztów na rozproszonych konsumentów. Radni większościowi w Szczecinie przyklepują co wynika z wypowiedzi młodego i skądinąd rozsądnego Radnego Kadłubowskiego, każdą cenę wody przedstawioną przez ZWiK.
@Mirku miły :) tym wykładem doskonale wytłumaczyłeś DLACZEGO należy protestować przeciwko monopolowi tak partyjnego państwa, jak i partyjnych monopolistycznych firm.
Podziękował!
Gdyby rząd zgodnie z Konstytucją opłacał w 100 procentach wynagradzania pobierane przez nauczycieli (również katechetów) i nie wprowadzał danin na rzecz Wód Polskich nie byłoby potrzeby poodnosić nie tylko opłat za wodę i ścieki ale również np. za komunikację miejską.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty