Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Wody w kołobrzeskim porcie mają być czystsze - wszystko za sprawą specjalnego sprzętu, który będzie automatycznie usuwał śmieci zalegające w basenach portowych.
W Kołobrzegu zostaną zainstalowane trzy urządzenia czyszczące wody powierzchniowe w basenach portu rybackiego i jachtowego. Dwa z nich, dzięki unijnemu dofinansowaniu, rozpoczną pracę wiosną. Już w tym tygodniu Zarząd Portu Morskiego uruchomi natomiast pierwszy specjalny kosz otrzymany od fundacji zajmującej się ochroną wód Bałtyku. Ma on automatycznie zbierać unoszące się na wodzie odpady.

Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego tłumaczy, że dotychczas wszystkie śmieci zalegające w wodach portowych zbierane były ręcznie.

- Pracownicy pływają łódką po kanale portowym i zbierają wszystkie unoszące się nieczystości i te małe, i te duże. Musimy posiłkować się siłą ludzką i zbierać te wszystkie nieczystości - wyjaśnia Lijewski.

Nowy sprzęt ma poprawić czystość wód portowych, a pracownicy kołobrzeskiego portu nie będą już poławiać śmieci, lecz opróżniać zapełnione odpadami pojemniki.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty