Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed silnymi podmuchami wiatru na północy, w centrum i zachodzie kraju.
W tym celu wystosowano ostrzeżenia 1. i 2. stopnia obowiązujące do godzin wieczornych. Szczególnie silne podmuchy będą występować na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim - poinformował synoptyk Jakub Gawron z IMGW: "Najsilniejsze porywy będą w pasie Wybrzeża - do 110 kilometrów na godzinę. Nieco lżej - w północnej części kraju na wschód - tam do 90 kilometrów na godzinę, a w centrum i zachodzie do 85 kilometrów" - szacował.

Po południu temperatura w Polsce wyniesie od 8 do 12 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą występować zachmurzenia oraz opady deszczu - dodał Jakub Gawron: "Do wieczora najładniejsza pogoda będzie na południu kraju. Na pozostałym obszarze będzie występować umiarkowane zachmurzenie. Na północ od linii Białystok-Wrocław spodziewane są opady deszczu z lokalnymi burzami. Najwięcej opadów ma być na Pomorzu - do 15 milimetrów deszczu" - zapowiedział.

Według prognoz, wiatr ma osłabnąć po północy. Jutro rano silniejsze podmuchy mają występować przede wszystkim na Wybrzeżu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty