Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wybudowany będzie łącznik między drogą ekspresową S11, a drogą krajową nr 20. Wniosek o zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla obwodnicy został już złożony.
- Mieszkańcy czekają na inwestycję - mówi Łukasz Lendner, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Krajowych Dróg i Autostrad w Szczecinie. - Oczywiście wyprowadzenie tego ruchu to jest zmniejszenie zanieczyszczeń, hałasu, ale również zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i na pewno wybudowanie tej inwestycji mieszkańcy Szczecinka odczują.

- Za rządów Platformy Obywatelskiej obwodnica Szczecinka była wykreślona z planów inwestycyjnych, bo była za droga. Dzięki programowi "100 obwodnic" budowa staje się faktem - mówi Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska. - Ze względu na zbyt duże, jak wtedy ocenił rząd, środki - 40 mln zł - wycięto łącznik niezwykle potrzebny dla mieszkańców Szczecinka. Dzięki dzisiejszej decyzji o złożeniu dokumentacji ZRID-u na realizację inwestycji możemy kontynuować pracę.

Łącznik obwodnicy będzie miał długość ponad czterech kilometrów. Droga ma być gotowa w połowie 2025 r.
- Mieszkańcy czekają na inwestycję - mówi Łukasz Lendner, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Krajowych Dróg i Autostrad w Szczecinie.
- Za rządów Platformy Obywatelskiej obwodnica Szczecinka była wykreślona z planów inwestycyjnych, bo była za droga. Dzięki programowi "100 obwodnic" budowa staje się faktem - mówi Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty