Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
W jaki sposób usprawnić dojazd służb ratunkowych w trudno dostępne miejsca publiczne? Władze Kołobrzegu zakupiły aplikację, która ma pomóc ratownikom czy Policji w szybszym dotarciu na miejsce interwencji.
Szlabany i zapory drogowe w miejscach publicznych Kołobrzegu mające chronić pieszych przed pojazdami nie będą już przeszkodą dla służb ratunkowych i mundurowych w szybkim niesieniu pomocy. Miasto zakupiło specjalną aplikację, dzięki której policjanci, ratownicy czy strażacy będą mogli w łatwy sposób samodzielnie otwierać takie zapory. Ma to pomóc w maksymalnym skróceniu czasu interwencji.

Dariusz Hoc, komendant kołobrzeskiej policji mówi, że aplikacja będzie pomocna służbom interweniującym, zwłaszcza nad morzem.

- Najważniejsze w tej aplikacji jest to, że ona przyczyni się do skrócenia naszego czasu reakcji na zdarzenie. Interwencja zgłoszona na przykład na terenie plaży, molo, jest zablokowany dojazd przez słupki, a aplikacja pozwoli nam szybciej uruchomić otwieranie tych słupków i szybszy dojazd na miejsce zdarzenia - tłumaczy Hoc.

Kołobrzeski magistrat będzie chciał prowadzić rozmowy także ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi, by także one przyłączyły się do systemu. Dzięki temu, służby mogłyby w łatwiejszy sposób dotrzeć na tereny zamkniętych osiedli. Koszt dołączenia do aplikacji to tysiąc złotych.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty