Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Sezon na nadmorskie dorożki już się rozpoczął, a wraz z nim - jak bumerang - wrócił temat kondycji koni.
W Świnoujściu pojawiły się pierwsze zgłoszenia o zaniedbaniach, a co za tym idzie - interwencje. Tym razem chodziło o konia, który po mieście jeździł bez podkucia.

Koń, którego zdjęcia obiegły lokalne grupy społecznościowe jest już podkuty, a właściciel skruszony - mówi Bożena Stalka, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świnoujściu. - Zwierzę jest w tej chwili już okute. Była rozmowa z właścicielem, przyznał, że rzeczywiście miało to miejsce, ale zwierzę było przed planowanym kuciem.

Dodaje, że interwencje, choć się zdarzają, to z roku na rok jest ich mniej. Między innymi dzięki częstym kontrolom i wymogom stawianym przez miasto. - Świadomość hodowców wzrasta, tak samo dorożkarzy - przekonuje Stalka.

Procedury w tym roku nie ominą powożących, o czym mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta miasta: - Żeby identyfikator otrzymać, muszą być spełnione określone warunki, w tym dotyczące poprawnego utrzymania zwierzęcia.

W ubiegłym roku, Powiatowy Inspektor Weterynarii w Świnoujściu przeprowadził dziewięć kontroli na 46 dorożkach z czego pięć koni musiało zjechać do stajni.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty