Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Mat. Radio Szczecin
Mat. Radio Szczecin
Koniec promowych kłopotów mieszkańców, napływ także weekendowych turystów czy zmiany w gospodarce na wyspach - prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w "Rozmowach pod krawatem" mówił o spodziewanych skutkach otwarcia tunelu prowadzącego do miasta.
Żmurkiewicz przypominał także historię powstania tej przeprawy. Pierwsze decyzje zapadły w 2007 roku, dzięki pomocy Joachima Brudzińskiego, który znał ówczesne problemy Świnoujścia - opowiadał prezydent kurortu.

- Pamiętam wtedy wizytę pana premiera Jarosława Kaczyńskiego w Świnoujściu. Była ogromna kolejna na przeprawie karsiborskiej. Wtedy rozmawiałem z premierem, który zadał mi pytanie: co to za samochody, które tam stoją. Powiedziałem, że są to pojazdy, które chcą wjechać do Świnoujścia i czekają kilka godzin. Myślę, że to zrobiło duże wrażenie - mówi Żmurkiewicz.

Później stery rządów objął Donald Tusk, który zdecydował o budowie tunelu w Gdańsku. Teraz, według najnowszych informacji z placu budowy, przeprawa pod Świną ma być gotowa w maju, a otwarta jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym.
Pierwsze decyzje zapadły w 2007 roku, dzięki pomocy Joachima Brudzińskiego, który znał ówczesne problemy Świnoujścia - opowiadał prezydent kurortu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty