Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To kłamliwe stwierdzenia – w ten sposób poseł Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości ocenił wypowiedzi Donalda Tuska na temat pomocy finansowej, jaką rząd przekazał samorządom.
Tusk podczas oficjalnych spotkań kpił z pomocy, jaką rząd udziela gminom i powiatom. Parlamentarzysta dodał, że nigdy wcześniej samorządy nie dostały tak dużego wsparcia na budowę dróg, kanalizacji i infrastruktury, która jest potrzebna dla rozwoju „polski powiatowej”.

- Samorządowcy wręcz mówią, że nigdy by tego nie dokonali, bo ich małe budżety niestety na to by nie pozwoliły, gdyby nie pieniądze np. z Polskiego Ładu. Ja wiem, że pan Donald Tusk po małych wiejskich drogach powiatowych czy gminnych to nie jeździ i tego nie widzi, ale ci ludzie, którzy mieszkają w tych małych miejscowościach, bardzo mocno to odczuli. W pozytywny sposób - mówi Szałabawka.

Szałabawka dodał, że zrównoważony rozwój kraju polega na tym, aby inwestować nie tylko w duże aglomeracje, jak była za czasów PO, ale także w niewielkie miejscowości.
Parlamentarzysta dodał, że nigdy wcześniej samorządy nie dostały tak dużego wsparcia na budowę dróg, kanalizacji i infrastruktury, która jest potrzebna dla rozwoju „polski powiatowej”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty